Robotická hlídka bdí nad bezpečností jaderných zásob
Sledování amerických jaderných zásob je vysoce důležitá, ale také velice nudná práce. Takže spíše, než aby se úřady spoléhaly na lidské stráže, které lze snadno rozptýlit, sledují skladovací zařízení v Nevadě (NNSS - Nevada National Security Site) stále bdělé oči mobilní robotické hlídkové flotily.
Robotický strážce byl původně vyvinut v roce 2003 jako společný program americké armády a námořnictva, aby chránil DoD sklady. K hlídání jaderných skladů v Nevadě je používán od roku 2010. Tvůrcem systému MDAR (Mobile detekce, hodnocení a reakce) je firma General Dynamics a základem systému je v podstatě dieselový robotický golfový vozík plný FLIR, RFID, a Ladar senzorů, které umožňují řídit vozidlo, vyhýbat se překážkám, a neustále monitorovat situaci kolem něj v určené oblasti.
Tato vozidla jsou dost chytrá na to, aby nejen nezávisle slídila po vetřelcích - všímala si známek vstupu, jako jsou např. pootevřené dveře apod. - ale i aktivně reagovala a prošetřovala alarmy. Z centrálního velínu může být řízeno 16 jednotek MDAR, které dokážou odhalit vetřelce na vzdálenost až 200 m. Zásah člověka vyžadují jen v případě, když skutečně něco najdou. Jsou dokonce tak inteligentní, že své trasy si volí náhodně, aby se jim nedalo vyhnout podle snadných vzorů či plánů “obchůzek”. NNSS provozem flotily MDARS šetří milion dolarů ročně a očekává, že ušetří dalších 6 mil. dolarů v úsporách souvisejících infrastruktur, jako jsou světla, strážní věže, kamery a zařízení pro detekci pohybu. US Marine Corps začlení systém MDARS do ostrahy své letecké základny Twenty-nine Palms.