rossleor asseco murr

Svařovací novinky ve skandinávském stylu

Společnost Kemppi představila na posledním veletrhu Schweissen & Schneiden 2013 v Essenu novinky v oblasti svařovacích zdrojů, které budou postupně uváděny na trh. Mezi nimi jsou i tři nové svařovací zdroje.

 

Nové zdroje finského výrobce svařovací techniky zahrnují zařízení určené pro různé segmenty. Výkonové parametry pokrývají od malých kompaktních jednotek po výkonné systémy pro nejnáročnější aplikace.

Minarc EVO 180
Zdroj Minarc EVO 180 je určený pro svařování obalenou elektrodou a metodu TIG (zkratové zapálení svařovacího oblouku). Novinka nabízí v kompaktním formátu pozoruhodné svařovací vlastnosti a výrazně vyšší svařovací výkon. Výkon: 180 A při 30% zatížení u metody MMA a 35% zatížení při svařování DC TIG. Díky výborným parametrům soupravy s ní lze svařovat i s elektrodami o průměru 4 mm.

Master S 400/500
Další z představených novinek, Master S je nový výkonný kompaktní MMA svařovací zdroj vhodný pro všechny typy obalených elektrod. Ovládací panel je vybavený velkým displejem obsahujícím přehledné ovládací prvky pro jednoduché a přesné nastavení všech hlavních svařovacích parametrů.
Zdroj je nabízen ve variantách 400 A/60 % a 500 A/60 % a lze k němu použít extra dlouhé propojovací kabely, což zlepšuje možnosti jeho nasazení i uživatelský komfort. Zařízení je podle výrobce vhodné i pro drážkování a TIG svařování se zkratovým zapálením oblouku.

FastMig M
Pod označením FastMig M představila firma novou generaci MIG/MAG zdrojů pro průmyslové svařování, která si už získala renomé díky vysoké kvalitě svařování, efektivitě a kompaktnímu rozměru. FastMig M má nový ovládací panel, který usnadňuje ovládání zdroje. Uživatelé mají na výběr mezi základním a funkčně vybavenějším synergickým ovládacím panelem. Základní panel nabízí nastavování pomocí dvou potenciometrů a displej zobrazuje parametry rychlosti podávání svářecího proudu a napětí. Ze základní varianty lze jednoduše upgradovat na synergickou verzi, která obsahuje širokou škálu synergických svařovacích programů pro vysoký komfort obsluhy pro svařování oceli, nerezu a hliníku s různými kombinacemi svářecího drátu a ochranného plynu. Standartem je funkce náběhu proudu i vyplňování kráterů. K dispozici je i 5 paměťových kanálů pro uložení vlastních parametrů. Další možností je pak nabídka softwarů Kemppi Wise obsahující vyspělé svařovací funkce a procesy.

Podobně bohaté je i portfolio samotného zdroje - ten je dostupný hned v několika různých variantách o různém výkonu: 320 A/100 %, 420 A/60 % a 520 A/60 %. V nabídce pro tento zdroj jsou také dva typy oddělitelných podavačů se čtyřklapkovým mechanismem: standardní MXF 65 pro podávání drátu z cívky a krytovaný MXF 67 určený do náročných podmínek.

Ruka podaná ke spolupráci robotům
Trojice nových zdrojů však není jedinou novinkou, kterou bylo možné zaznamenat u finského svařovacího specialisty. Firma navázala významnou spolupráci s robotickou divizí společnosti ABB na vývoji plně vybaveného „balíčku“ pro robotické svařování. Technologicky inovativní svařovací balíčky by měly být navrženy jako modulární, nákladově efektivní projekty, které by firmy mohly snadno instalovat (nebo upgradovat) do robotického svařovacího systému. Zařízení Kemppi budou prezentována na všech certifikovaných místech ABB Robotics welding lab, takže zákazníci budou moci provádět robotické svařovací zkoušky na nejnovějším robotickém svařovacím zařízení, jaké je aktuálně k dispozici.
Standardizované robotické svařovací buňky založené na konceptu "plug-and- produce", tedy „zapoj a vyráběj“, vycházejí z robotické svařovací buňky ABB FlexArc a představují kompletní systémy dostupné v podobě několika variant standardních modulových řešení, které lze podle požadavků uživatele přizpůsobit na míru podmínkám a požadavkům konkrétní aplikace. Jejich klíčovým prvkem budou i modulární MIG/MAG svařovací systémy pro automatizaci KempArc Pulse, jejichž rozsah umožňuje flexibilní konfigurace podle specifických požadavků uživatele, resp. dané svařovací aplikace. Rozsah je speciálně navržen pro automatizované svařování MIG/MAG, k dispozici jsou dvě výkonové třídy, a to 350 a 450 A. Každý zdroj energie nabízí širokou škálu svařovacích křivek pro Pulse nebo Synergic MIG/MAG, což zajistí rychlé nastavení i v podmínkách rušného průmyslového provozu.
Další možnost a řešení pro automatizační produkty nabízejí systémy inteligentního svařování, označované jako wise welding, která splňují i ty nejnáročnější svařovací aplikace. Zákazník tak získá jistotu pokrytí svařovacích požadavků nejen pro současný stav, ale i do budoucnosti.
Loni začala firma jako první na světě nabízet specifikace pro standardní svařovací procedury pro svařování na místě práce. Reagovala tak na nové předpisy, podle nichž od 1. července 2014 musí být všechny konstrukční oceli a hliníkové výrobky opatřeny označením CE, jak je uvedeno v nařízení o stavebních výrobcích (CPR). To přinese velkou změnu v životě dílen vyrábějících stavební výrobky, protože každý z nich pak musí být certifikován v souladu s ČSN EN 1090-2, která uvádí, že všechny svařovací činnosti musí být v souladu s normou EN ISO 3834 - "Požadavky na jakost pro tavné svařování kovových materiálů".
 

 
Publikováno: 16. 6. 2014 | Počet zobrazení: 2348 článek mě zaujal 559
Zaujal Vás tento článek?
Ano