Cisco uvádí mobilní novinky
Na světové výstavě mobilních technologií Mobile World Congress v Barceloně uvedla společnost Cisco několik novinek. Jde o dvě spolupráce s předními globálními firmami (Verizon a Ericsson) v oblasti mobility a vlastní bezpečnostní řešení pro poskytovatele mobilních služeb.
Podle předpovědí společnosti Cisco bude už v roce 2020 na světě kolem 26,3 mld. síťových zařízení, což je zhruba o 10 mld. více, než bylo v roce 2015. Tento nárůst mění podobu sítí směrem k 5G technologiím a i způsob týmové spolupráce. Zároveň však zvyšuje nároky na bezpečnost. Se společností Verizon se proto zaměří na nasazení 5G technologií v podnikovém segmentu, a v novém společném řešení se společností Ericsson bude cílit na poskytovatele mobilních služeb. Díky využití svých nástrojů a mobilních sítí Ericsson mohou proměnit mobilní telefony zákazníků na efektivní zařízení pro týmovou spolupráci.
5G technologie pro všechny podniky
Cisco jako člen Verizon 5G Technology Forum rozvíjí 5G technologie pro využití ve všech firmách, od velkých až po malé podniky. Poskytovatelům služeb tak otevírají další možnosti, jak oslovit stávající i nové zákazníky a nabídnout jim maximální využití vysokorychlostního 5G připojení. Mezi klíčové prvky mobilní architektury pilotních projektů pro 5G technologie patří:
- Virtualizované cloudové paketové jádro vyhovující standardům definovaným členy 5G Technology Forum je součástí platformy Cisco Ultra Service Platform. V praxi to znamená rychlejší doručování služeb díky zjednodušení operačních a onboarding procesů ve funkcích virtuální sítě (VNFs). Požadované aplikace tak mohou být uživatelům doručeny v reálném čase. Bude připravena páteřní infrastruktura, aby poskytovatelé mohli nabídnout gigabitové širokopásmové připojení.
- Softwarová platforma Virtual Managed Services, která využívá virtualizace, automatizace, analytiku a cloudové prostředí k nasazení bezpečnostních a síťových služeb, jako je např. Cisco iWAN. Rovněž budou nasazeny předprodejní verze 5G routerů.
Společně budou Cisco i Verizon testovat konektivitu a výkon 5G sítí a možnosti využití této technologie napříč podniky.
Z mobilního telefonu efektivní pracovní nástroj
Cisco a Ericsson představily řešení Collaboration Mobile Convergence (CMC), které spojuje široké portfolio služeb pro týmovou spolupráci Cisca s řešením od Ericssonu, které umožňuje volání přes LTE sítě (tzv. VoLTE komunikace). Toto propojení umožňuje vytvořit z obyčejného mobilního telefonu efektivní nástroj pro týmovou spolupráci. Uživatelé tak mohou využít možností, které nabízí Cisco Spark - posílání zpráv, sdílení souborů či videokonference v HD rozlišení. Probíhající hovory lze mezi zařízeními přesunout, a to i na nedávno představený digitální flipchart Cisco Spark Board. Uživatelé mohou volat prostřednictvím klasického telefonního spojení i aplikace Cisco Spark. Mobilní síť podporuje přesun hovorů probíhajících přes 2G, 3G, LTE či Wi-Fi přístup.
Kompletní portfolio pro bezpečnost mobilních sítí
Přechod na technologii 5G, virtualizace a cloudové technologie zrychluje a zefektivňuje obchodní procesy. Tyto změny s sebou ale přinášejí i nové výzvy pro kybernetickou bezpečnost organizací. Mobilní operátoři se tak musí více než dříve zaměřit na obranu před známými i budoucími hrozbami a vybudovat robustní ochranu svých sítí. Cisco proto pro poskytovatele mobilních služeb uvedlo komplexní bezpečnostní architekturu, která nabízí vícevrstvou ochranu napříč sítěmi, koncovými zařízeními a cloudem.
Bezpečnostní řešení zahrnuje: bezpečnost sítí, bezpečnost zařízení a cloudovou bezpečnost.