Z řady Cooper Roller Bearings se stávají dělená ložiska SKF Cooper
Cooper Roller Bearings je v současnosti zavedená značka společnosti SKF Group, a proto budou výrobky této řady od teď označovány jako „dělená ložiska SKF Cooper'.
Výrobky SKF Cooper budou nadále doplňovat rostoucí nabídku kompletních řešení společnosti SKF pro námořní průmysl, podzemní a povrchovou těžbu, stavebnictví a energetiku. Kromě změny názvu značky dojde také k tomu, že distribuční kanály prodeje výrobků SKF Cooper (včetně odpovědí na dotazy zákazníků, dodávek výrobků a poprodejní podpory) budou spravovány globálně prostřednictvím místních obchodních zastoupení SKF.
Dělená ložiska s čárovým stykem SKF Cooper umožňují montáž, demontáž a kontrolu bez nutnosti rozebírání souvisejících dílů, což přináší úspory díky jednodušší údržbě a minimalizaci prostojů. Sortiment zahrnuje dělená válečková ložiska a dělená dvouřadá kuželíková ložiska, přičemž posledně jmenovaná mohou přenášet axiální zatížení v obou směrech. Oba typy jsou uloženy a utěsněny ve speciálních otočných kazetách, které jsou vhodné pro montáž do stojatých těles nebo do těles s vnější přírubou.
Kazety mají kulový vnější povrch, který lícuje s odpovídajícím povrchem montážní jednotky podobně jako u kulového čepu. V případě nesouososti hřídele se kazeta, těsnění a ložisko pohybují jako jeden celek a osa těsnění zůstává rovnoběžná s hřídelem. Toto uspořádání umožňuje dosáhnout mimořádně úzkých tolerancí mezi tělesem a hřídelem. Výsledkem je funkčnost těsnění, která je považována za jednu z nejlepších v segmentu ložisek s nízkým třením.
Značky Cooper a SKF mají kromě vzájemně se doplňujících řad výrobků a pověsti konstrukční výjimečnosti ještě něco společného - letopočet 1907, který byl přelomovým rokem v jejich historii. V roce 1907 si Thomas Cooper, zakladatel společnosti Cooper, nechal patentovat první dělené ložisko s valivými tělesy na světě. V témže roce pak Sven Wingquist vynalezl první naklápěcí ložiska a založil společnost Svenska Kullagerfabriken, která je v současné době známější pod názvem SKF.