rossleor asseco murr

DMG MORI v novém technologickém centru

Závěr letošních prázdnin byl pro společnost DMG MORI Czech výjimečný: Od 27. do 30. srpna proběhl v Brně Grand Opening nového technologického centra.

 

Nově otevřený moderní areál vedle brněnského OC Futurum zlepší dostupnost pro zákazníky a umožní firmě prezentovat naživo produkty i služby v moderních prostorách rovnocenných špičkovým technologickým centrům budovaným DMG MORI po celém světě – nové trendy, inovace i špičkové stroje a technologie. Grand Opening, jehož se kromě vedení českého zastoupení společnosti zúčastnili i představitelé top managementu, jako předseda výkonné rady DMG MORI Christian Thönes nebo Dr.Ugo Ghilardi z divizní rady pro prodej a služby v regionu EMEA, náměstek ministra Eduard Muřický z MPO ČR, velvyslanec Japonska v ČR Kaoru Shimazaki s prvním tajemníkem Satoshi Teramurou a Bernard Bauer z    ČNOPK, byl pro firmu příležitostí představit na domácí půdě výběr z rozsáhlého portfolia včetně nejnovějších produktů. V předpremiéře se tak zde představila i jedna z posledních novinek v podobě unikátního interaktivního zákaznického portálu myDMG MORI, který bude firma premiérově uvádět na nadcházejícím veletrhu EMO v Hannoveru.
DMG MORI si právě letos připomíná 20 let působení na českém trhu, jak uvedl ředitel DMG MORI Czech Jiří Marek, za tu dobu bylo v ČR instalováno na 3500 strojů tohoto výrobce a firma zde získala na tisíc zákazníků. Zdůraznil, že cílem nového technologického centra je upevnit vztahy se stávajícími zákazníky a oslovit nové zájemce o spolupráci. Na Grand Openingu bylo vystaveno celkem šest strojů, jež nabídnou hlubší náhled do rozmanitého portfolia moderních výrobních technologií DMG MORI, mezi nimi např. CLX 450 a NHX 4000 třetí generace nebo i nejnovější Robo2Go 2. generace.
Prakticky vzápětí po otevření nového technologického centra v něm DMG MORI Czech odstartovala první týden jeho provozu uspořádáním tří technologických seminářů na téma Aditivní výroba, Integrovaná digitalizace (ve spolupráci s firmou     Sandvik Coromant, který rovněž představil novinky k tomuto tématu) a DMG MORI Automatizace, s využitím strojů instalovaných v showroomu –  jako např. Lasertec 3DS/Lasertec 3D hybrid a Lasertec 30 SLM, CMX 50U a paletový manipulační systém PH150, CTX beta 800TC, Robo2Go 2. gen. a NLX2500/700SY s portálovým zakladačem GX5.
Právě automatizace a digitalizace, které jsou hlavními rysy současné transformace průmyslové výroby, představují nyní hlavní směr, na který se DMG MORI už programově zaměřuje. Jak uvedl při kulatém stole Dr. Ugo Ghilardi, stroje dnes nabízejí úžasné možnosti, ale důležité je umět je také využít a rozvinout výrobu novým způsobem, tj. v podobě komplexněji pojatého ekosystému s využitím konektivity, informací získávaných ze strojů v reálném čase a možnosti upravovat na základě těchto údajů jejich provozní parametry. Očekává se, že během příštích pěti let bude automatizováno až 80 % strojů. Jedním z klíčových prvků tohoto procesu je standardizace komunikačních protokolů, kde sehraje významnou roli nové rozhraní umati na základě OPC UA, na jehož vývoji se DMG MORI aktivně podílí a ve své expozici také představí možnosti aplikačního nasazení využívající tuto technologickou novinku.
Grand Opening využili představitelé společnosti také k pozvání do expozice firmy v hale 2 na veletrhu EMO Hannover 2019, kde DMG MORI letos představí 45 hi-tech strojů, 29 automatizačních řešení včetně nového modulárního automatizačního komplexu WH Flex s využitím nové generace automaticky naváděných vozíků (AGV) či robotických systémů MATRIS a Robo2Go, a přes tři desítky různých digitálních inovací. Budou prezentovány rovněž inteligentní služby a aplikace s integrální konektivitou pro síťovou propojenou (nebo) prosíťovanou výrobu a nový zákaznický portál myDMG MORI.
Zvláštní pozornost bude věnována segmentu aditivní výroby, na niž se DMG MORI v posledních letech výrazně zaměřuje. Na veletrhu EMO bude prezentovat technologii SLM ve spojení jak s běžným frézováním, tak s frézováním v protisměru, kombinující výhody složitých aditivně vyráběných komponent s přesnou CNC výrobou, a inovativní software OPTOMET zjednodušující a zrychlující stanovení ideálních parametrů procesu. Jak doplnil Dr. Ugo Ghilardi, firma hodlá vyrábět ročně zhruba tisícovku strojů pro aditivní výrobu, i když jde o poměrně úzký segment průmyslové výroby. Neboť jen zhruba desetina je vhodná pro tuto výrobní technologii.

 
Publikováno: 3. 10. 2019 | Počet zobrazení: 1429 článek mě zaujal 280
Zaujal Vás tento článek?
Ano