asseco Aimtec murr

Nové Výzkumné a vývojové centrum Hennlich za 120 milionů Kč

Litoměřická společnost Hennlich Industrietechnik otevřela nové Výzkumné a vývojové centrum Hennlich. Stavba za 120 milionů korun umožní firmě další rozvoj produktů zaměřených především na ochranu životního prostředí a využívání obnovitelných zdrojů energií.  

 

Zhruba čtvrtinu prostředků na největší investici v historii firmy získala společnost z Operačního programu podnikání a inovace spolufinancovaného ze zdrojů Evropské unie. Díky investici se rozšířil stávající areál firmy na dvojnásobek. To umožní její další rozvoj v dlouhodobě perspektivních oborech. „Náš vývoj a výzkum bude směřovat do produktů z oblasti využívání obnovitelných zdrojů energií jako jsou například bioplynové stanice, geotermální kolektory nebo kogenerační jednotky pro „Smart grids“. To jsou obory, kterými se již zabýváme, ale cítíme šanci se v nich ještě výrazněji prosadit nejen na domácím trhu,“ řekl jednatel společnosti Hennlich Industrietechnik Pavel Šumera.
Součástí dostavby je i výrobní část areálu, ve které se bude firma zabývat především výrobou nakládacích zařízení pro bezprašnou nakládku sypkých hmot a dalších nově vyvinutých zelených technologií. Díky tomu bude moci realizovat dlouhodobý plán zvýšení podílu vlastní výroby.
Nová budova zahrnuje výrobní a administrativní část a samotné výzkumné a vývojové centrum. Výrobní činnosti budou mít přímou návaznost na výzkumné, vývojové a inovační aktivity tohoto centra. Jako jedna z prvních firem v regionu má Hennlich Industrietechnik ve svém areálu vyčleněn prostor, ve kterém chystá otevření baby clubu pro předškolní děti zaměstnanců.
Ekologicky šetrná je i samotná stavba, která byla nominována na prestižní cenu Česká energetická a ekologická stavba. Celý areál je vytápěn tepelnými čerpadly, která využívají hloubkové vrty. V létě jsou tyto vrty využívány také pro ekologické chlazení administrativní i výrobní části areálu. Místo klasického způsobu vytápění a chlazení je použit nízkoteplotní sálavý systém vytápění a chlazení pomocí kapilárních rohoží. Firma disponují také vlastním systémem zasakování dešťové vody.

 

 

 
Publikováno: 15. 7. 2012 | Počet zobrazení: 2554 článek mě zaujal 600
Zaujal Vás tento článek?
Ano