asseco Aimtec murr

Uber bude spolupracovat s Dopravní fakultou ČVUT

Společnost Uber se rozhodla spojit síly s Fakultou dopravní, Českého vysokého učení technického v Praze a výsledkem je memorandum o partnerství a spolupráci. Spolupráce jednoho z nejdynamičtějších současných světových startupů s respektovanou českou akademickou institucí bude zaměřená na výzkum rostoucích ekonomických, sociálních a environmentálních aspektů fungování tzv. inteligentních měst (Smart cities) a sdílené ekonomiky.  

 

Oficiální partnerství obou stran zajistí úzkou spolupráci mezi technologickými experty Uberu s výzkumníky a studenty Fakulty dopravní ČVUT, kteří tak od teď mohou detailně zkoumat a analyzovat globální úspěch fenoménu, tzv. služeb na vyžádání (OD – on-demand), peer-to-peer přepravních služeb, a také jeho významu a přínosu pro společnost. Výsledkem partnerství soukromého a veřejného sektoru je přímé zapojení vědců do vývoje nových obchodních a technologických inovací.

„Dostupnost mnoha digitálních technologií a pokrokových služeb se podařilo zvýšit jen díky neúnavnému nadšení lidí pro inovace a schopnosti myslet dopředu. Tento přístup je přirozeně vlastní vědcům a studentům progresivních vysokých škol, ke kterým Fakulta dopravní ČVUT v Praze jednoznačně patří. Startujeme spolupráci s experty, jejichž rozsah odborných znalostí je obdivuhodný. Při vzrušujících objevech Uber podpoří i nastupující generaci mladých, talentovaných českých vědců a inženýrů a věříme, že se nám podaří naplnit vize inteligentních měst 21. století,“ řekl Rob Khazzam, generální ředitel Uber pro střední Evropu.

„Vzájemná spolupráce by měla přinést zapojení našich odborníků do mezinárodních projektů, které společnost Uber řeší s partnerskými zahraničními univerzitami. Moderní technologie stále více pronikají do našeho každodenního života a významným způsobem mění modely našeho chování. Informace se stávají důležitým parametrem v našem rozhodování, a pokud jsou tyto informace spolehlivé a aktuální, stávají se součástí managementu tak složitého systému, jako je dopravní obslužnost města. Integrací stávajících informací s unikátními daty dokážou naši odborníci lépe modelovat poptávku po mobilitě a lépe porozumět potřebám uživatelů, což může přinést celou řadu benefitů pro velká města v ČR, zejména pro Prahu", uvedl děkan Fakulty dopravní ČVUT prof. Miroslav Svítek.

Memorandum o spolupráci mezi Uber a ČVUT pokrývá tyto konkrétní oblasti:

-Zahájit průběžnou vzájemnou koordinaci a identifikovat jednotlivé oblasti pro vzájemnou spolupráci

-Identifikovat, analyzovat a případně rozvíjet programy spolupráce, jako je například výměna odborníků, realizace společných projektů, organizace bilaterálních / společných seminářů, atd.

-Vyměňovat si jakékoli informace a / nebo dokumenty nezbytné pro dosažení cílů společných cílů

-Výměna názorů o nejlepších tržních a regulačních postupech, které se týkají inteligentních měst, sdílené ekonomiky a peer-to-peer přepravních služeb

-Usilovat o rozvoj a realizaci projektů v oblasti inteligentních měst, sdílené ekonomiky a peer-to-peer přepravních služeb

-Pravidelně společně komunikovat a vzájemně se informovat o novinkách, které mohou sloužit jako základ pro společné aktivity. 

 
Publikováno: 8. 6. 2016 | Počet přečtení: 685