rossleor asseco murr

Český Siemens rozšiřuje vývojářské zázemí

Společnost Siemens otevřela 2. listopadu v Praze nové Vývojové a konstrukční centrum, kterým významně posiluje své vývojové aktivity v Česku. Nové středisko, v němž bude pracovat zhruba stovka zaměstnanců, a které patří k nejmodernějším zařízením svého druhu na světě.

 
Složit má pro vývojové aktivity divize Corporate Technology Siemens ČR, v jejímž rámci pracuje v současnosti v lokalitách v Praze a Brně více než 270 výzkumníků. Ti se věnují projektům v oblasti průmyslové a procesní automatizace, industriální komunikace, inteligentním dopravním systémům, prvkům pro energetiku a automatizaci železniční dopravy na vývoj vysoce komplexních zařízení a produktů, které Siemens dodává pro zákazníky z celého světa.

Vývoji a konstrukci se společnost v ČR věnuje nejen prostřednictvím divize Corporate Technology. Mezi další patří Engineering divize Mobility v Praze a Ostravě a dále centra na vývoj a konstrukci elektromotorů, generátorů, parních turbín, osvětlovací techniky, přípojnicových systémů, spínací a jisticí techniky v jednotlivých výrobních závodech firmy v ČR. Do oblasti výzkumných a vývojových aktivit patří i spolupráce s více než třemi desítkami středních a vysokých technických a přírodovědných škol.

Oblast výzkumu a vývoje patří mezi priority koncernu Siemens. Firma globálně investuje především do inovací v oblasti automatizace, digitalizace a decentralizovaných energetických systémů a jen ve finančním roce 2016 navýšila své meziroční investice do výzkumu a vývoje o 300 milionů na celkových 4,8 mld. eur, podíl výdajů na výzkum a inovace na tržbách dosáhl 5,9 %.

„Čeští vývojáři opakovaně prokázali své kvality a schopnosti, a jsem přesvědčen, že prostřednictvím dalšího rozšíření vývojových aktivit v České republice přispíváme k tomu, že nejlepší vývojáři a technici najdou v naší zemi špičkové uplatnění a plně zde realizují svůj talent,“ uvedl při otevření nového koncernového vývojového centra generální ředitel Siemens Česká republika, Eduard Palíšek.

Jeho slova doplnil i místopředseda vlády a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Pavel Bělobrádek, který konstatoval: „Chceme, aby Česká republika byla pro svět mozkem, ne montovnou. Tento směr skvěle ukazuje vývojové centrum Siemens v Praze, kde vznikají špičkové průmyslové technologie pro celý svět. Automobilový průmysl a kolejová doprava jsou navíc jednou z priorit českého výzkumu v dalších letech."
 
Publikováno: 5. 11. 2016 | Počet přečtení: 665