rossleor asseco murr

Soutěž ABB: jak změnit úlohu frekvenčních měničů?

Společnost ABB hledá techniky a podnikatele, kteří budou společně tvořit budoucnost. Ve spolupráci s inovační platformou IdeaHub vyhlašuje ABB celosvětovou soutěž IdeaHub Innovation Challenge.

 
ABB a IdeaHub vyzývají inovátory z celého světa, aby navrhli řešení, jak změnit úlohu frekvenčních měničů v průmyslu. Inovace může spočívat ve zdokonalení konstrukce, v provozu měničů nebo v nalezení zcela nových způsobů jejich využití. Platforma IdeaHub přijímá přihlášky do 31. ledna 2017 a úspěšní kandidáti dostanou v dubnu 2017 příležitost prezentovat své nápady na akci IdeaHub, kdy představí své nápady přímo společnosti ABB, která jim ve snaze maximalizovat obchodní potenciál jejich navrhovaného řešení poskytne podporu doslova šitou na míru potřebám jejich projektu.

Počet nabídek podpory ze strany ABB nabídnuté úspěšným kandidátům není omezen. Podpora se může týkat financování daného řešení, výzkumu a vývoje, přístupu k zákazníkům ABB a trhům nebo urychlení dalšího rozvoje jejich inovativního řešení a zvýšení jeho obchodního potenciálu.

ABB a IdeaHub hledají řešení tří hlavních výzev, před nimiž stojí nová generace frekvenčních měničů a ovladačů:

1) Připojení: Žádný měnič není ostrov! Do konce roku 2016 bude v provozu tolik připojených zařízení, kolik lidí je na Zemi. Hledáme nové a lepší způsoby vzájemné a bezpečné komunikace průmyslových zařízení. V roce 1969 jsme ve skromné suterénní laboratoři ve výrobním závodě v Helsinkách připojili ke střídavému motoru první frekvenční měnič ABB. Od té doby propojenost průmyslových zařízení roste. Navržená inovace se může týkat průmyslových čidel, propojování zařízení do sítí nebo nových, nákladově efektivních bezdrátových technologií.

2) Jednoduchost: Navrhnout jednoduché funkční řešení stojí hodně úsilí. Frekvenční měniče od ABB umožňují v průmyslu dokázat „s méně více“. Máte nápady, jak ještě více zjednodušit instalaci, provoz a údržbu měničů a motorů v průmyslovém prostředí? Nejlepší myšlenky jsou někdy ty nejjednodušší, jako např. přidat ke střídavému motoru frekvenční měnič, řídit otáčky a výrazně ušetřit za energii. Možná jste přišli na inovaci, která by dovolila vybudovat infrastrukturu plně odpovídající typu „plug and play“. Tím by se zjednodušilo ovládání nebo způsob vzájemné interakce lidí a strojů.

3) Inteligence: Nejde o to, jaké informace máte, ale o to, jak je dokážete využít. Celkový objem dat vytvářených lidmi, stroji, senzory a zařízeními exponenciálně roste. Veškerá tato data však tvoří jen informační mlhu, pokud je nedokážeme prakticky využít. V letadle při průměrném letu přes Atlantik vzniká každou půlhodinu jeden terabyte dat. Ve výrobních závodech a na lodích se vytváří podobný objem dat. Možná dokážete navrhnout nový způsob interpretace dat, algoritmy na předvídání budoucích událostí nebo průmyslové senzory, způsob vytváření sítí zařízení nebo nákladově efektivní bezdrátové technologie.

Technici, studenti, akademičtí pracovníci a podnikatelé, kteří mají nápad, koncept nebo technologii, jež částečně nebo zcela řeší zmíněné problémy, se mohou na platformě IdeaHub ucházet o příležitost dalšího rozvoje svých nápadů s ABB. Více informací je k dispozici na www.theideahub.co.uk/challenges.

Simon Blair z platformy IdeaHub komentuje program: „Je to obrovská příležitost pro inovátory a podnikatele v oblasti hardwaru i softwaru z celého světa otevírající možnosti spolupráce s předním výrobcem frekvenčních měničů a posunutí inovací na další úroveň. Ve srovnání s jinými programy zastáváme výrazně odlišný přístup. Veškerá jednání probíhají přímo mezi úspěšnými uchazeči a společností ABB, takže navržená řešení lze upravovat podle konkrétních potřeb ABB. Spolupráce s velkou a uznávanou společností může dodat novým inovativním konceptům důvěryhodnost v očích trhu a otevřít jim další příležitosti. Cílem našeho programu je pomoci uchazečům, nikoli je omezovat. Nestanovujeme žádné podmínky předem a v případě navázání spolupráce nevyplývá z programu žádný nárok na kapitálový podíl, který bychom následně uplatňovali.“

Morten Wierod, výkonný ředitel podnikové jednotky ABB Pohony a řízení, dodává: „Těšíme se na nápady od inovátorů z celého světa. ABB patří k průkopníkům čtvrté průmyslové revoluce a spolupráce s partnery, zákazníky a dalšími podnikateli má zásadní význam pro vytváření ekosystémů v rámci průmyslového internetu věcí. Investice do strategických partnerství přispívají k rozvoji řešení, která zvyšují provozní výkon a produktivitu našich zákazníků, a to zvýšením doby bezporuchového provozu, rychlosti a výstupu. Věříme, že tento způsob spolupráce rovněž přispívá ke snížení doby uvedení těchto řešení na trh.“
 
Publikováno: 6. 12. 2016 | Počet přečtení: 767