rossleor asseco murr

Cisco aktualizuje řešení ACI

Společnost Cisco aktualizovala své řešení pro softwarově definované sítě Application Centric Infrastructure (ACI), aby mohli organizace snadněji implementovat pokročilé síťové technologie.

 
Nová verze Cisco ACI 3.0 přinese efektivnější automatizaci sítě, zjednodušenou správu a zdokonalené zabezpečení pro libovolnou kombinaci kontejnerizovaných workloadů, virtuálních strojů a fyzických serverů pro privátní cloudová prostředí a on premise datová centra.

Datová centra prochází zásadními změnami a společnosti neustále hledají nové způsoby, jak zvýšit rychlost, flexibilitu, bezpečnost a jak zlepšit škálovatelnost ve stále složitějších datacentrových a multicloudových prostředích. Nové funkce ACI umožňují centrálně řídit a automatizovat základní provoz IT i většího počtu datových center v odlehlých lokalitách a z jednoho místa snadněji spravovat a přesouvat jednotlivé workloady. Jde o důležitý krok Cisco spojený s přechodem na aplikačně orientovanou infrastrukturu.

Nová verze softwaru ACI 3.0 obsahuje funkce pro:

• Centralizovanou správu mnoha lokalit: Zákazníci mohou snadno propojit a spravovat větší počet infrastruktur ACI v různých geografických lokalitách a zlepšit dostupnost díky izolování chybných domén, přičemž celkový přehled o síti poskytuje centrální administrátorský portál. Tím se podstatně zjednodušuje obnova po výpadku a možnost škálovat aplikace.

• Integraci open-source systému Kubernetes: Zákazníci mohou nasadit své workloady jako mikroslužby v kontejnerech a pomocí open source systému Kubernetes pro ně v nástroji Cisco ACI definovat síťové politiky. Mohou tak vytvářet jednotné síťové konstrukty pro kontejnery, virtuální stroje a fyzické servery.

• Zlepšení provozní flexibility a viditelnosti: Uživatelské rozhraní nové generace zvyšuje efektivitu a komfort práce díky novému konzistentnímu uspořádání, zjednodušeným topologickým diagramům a vylepšeným průvodcům řešením problémů (troubleshooting wizards). Obsahuje také mód Graceful Insertion and Removal pro zjednodušení údržby. Dále podporuje různé operační systémy, nástroje pro řízení kvót a měření latence u koncových bodů.

• Zvýšení bezpečnosti: ACI 3.0 obsahuje i nové funkce na ochranu sítí proti útokům, jako jsou např. podvržení IP/MAC adresy, díky integraci mechanismu First Hop Security, automatické autentizaci workloadů a jejich umisťování do důvěryhodných bezpečnostních skupin a podpoře vynucování stejných granulárních bezpečnostních politik v koncových bodech v téže bezpečnostní skupině.

V rámci konceptu ACI Anywhere tak Cisco poskytuje škálovatelné řešení, které zákazníkům pomůže úspěšně budovat a rozvíjet multicloudová a geograficky distribuovaná prostředí.
 
Publikováno: 14. 11. 2017 | Počet přečtení: 650