rossleor asseco murr

Lenovo na MWC 2018

Na prestižní Mobile World Congress v Barceloně, která je již v plném proudu, nechybí ani společnost Lenovo. Svými produkty posiluje vizi firmy v oblasti technologických inovací pro letošní rok.

 

Zejména díky svým zkušenostem v oblasti počítačů vytvořilo Lenovo jednu z nejúplnějších kolekcí inteligentních zařízení umělé inteligence, což dává firmě jedinečnou výhodu při poskytování tří klíčových prvků této inteligence - data, výpočetní výkon a algoritmus.

Prostřednictvím nových produktů z oblasti AR/VR a hlasově aktivovaných technologií tak Lenovo nabízí nové způsoby, jak si umělou inteligenci užít. Mezi novými produkty představenými na MWC 2018 jsou nové přenosné počítače YOGA, transformační mody Motorola Mods nebo pokročilá řešení datových center.

Společnost Motorola představuje, jaké bude její pokračování na trhu a mimo jiné také nejnovější Motorola Mods, které vám pomohou např. sledovat vaše zdraví. Díky Motorola Health Mod si totiž můžete snadno měřit 5 vitálních funkcí včetně přesného systolického a diastolického krevního tlaku. Motorola také prezentuje výsledky nedávné globální studie nazvané Phone-Life Balance Study, která byla vyvinuta ve spolupráci s Dr. Nancym Etcoffem, což je uznávaný odborník na chování mysli a mozku na Harvardské univerzitě. Studie ukazuje problematické chování, které ovlivňuje naše vztahy s ostatními lidmi. Ze studie také vyplývá, že lidé dávají telefonům přednost před svými blízkými. Zjištění studie jsou nejzávažnější pro generaci tzv. mileniálů, kteří již vyrostli v digitálním světě. S ohledem na výsledky studie obrací k tvrzení, že technologie by měly naše životy obohacovat a ne je řídit. Z tohoto důvodů nabízí inteligentní řešení, která pomáhají lidem řídit rovnováhu mezi telefony a jejich životy. Motorola má proto partnerství s aplikací SPACE, což je aplikace, která vám pomůže si více uvědomovat to, jak svůj telefon používáte. Dále se svými Motorola Mods podporuje intuitivnější interakce s mobilními zařízeními.

Společnost Levono PC a Smart Devices vyvíjí nové produkty pro obchodní a spotřebitelské zkušenosti prostřednictvím rozšířené inteligence. Na MWC Lenovo představuje nové modely z rodiny konvertibilních notebooků YOGA: Lenovo YOGA 730 (13" a 15") a Lenovo YOGA 530 v 14palcovém provedení. Nový model YOGA 730 využívá sílu AI, která poskytuje inteligentní pomoc hands-free.

Lenovo také přichází s novým triem robustních notebooků: Chrombook 500e, 300e 2v1 a 100e, které jsou nyní dostupné i pro spotřebitele. Kromě ochranných konstrukcí, které chrání notebook před politím a pádem, je Chrombook 300e vybaven technologií Enhaced Touch, která umožňuje interakci mezi obrazovkou a používáním objektů z každodenního života. Chrombook 500e je zase vybaven technologií EMR PEN s algoritmy Google L pro snadné psaní a skicování.

Dále představí novinku z konference CES 2018 Lenovo Smart Display. Tato technologie umožňuje pohodlnější, intuitivní a sdílené používání technologií v domácnosti např. pomocí hlasu. Nebo Miraga Cameru VR180, headset Mirage Solo pro virtuální realitu Daydream či chytré brýle New Glass C220.

Skupina Lenovo Data Center Group pokračuje v rozšiřování inteligenční revoluce tím, že se rozšiřuje do dvou nových segmentů v oblasti telekomunikací a internetu. Inovace v mobilních a inteligentních zařízeních rychle rostou a telekomunikační průmysl prochází masivními změnami v síti 5G. Lenovo se nachází v jedinečné pozici, aby narušila tradiční telekomunikační základnu a poskytovala tak bezproblémový přechod pro poskytovatele komunikačních služeb do světa definovaného softwarem.

Proto zahajuje optimalizovanou nabídku založenou na serverech a přepínačích Lenovo ThinkSystem SR650/SR630, Red Hat OpenStack platformu a Mellanox ConnectX-4 pro zrychlené zpracování paketů. Kromě toho se připojuje k programu Intel Select Solution pro NFV a nabízí řešení, která jsou speciálně optimalizovaná pro pracovní zátěže založené na šifrování a kompresi.

Na MWC bude demonstrovat základnu pro první stanici, která bude připravená pro příchod 5G.

 
Publikováno: 1. 3. 2018 | Počet přečtení: 918