Kombo moduly zvyšují bezpečnost
Dva nové moduly určené pro kontrolu přístupu rozšiřují využitelnost prémiových dveřních interkomů 2N IP Verso a 2N LTE Verso a nabízí dvojkombinace technologií pro autentifikaci uživatele při vstupu do kancelářských budov a rezidencí: Bluetooth a RFID nebo dotykovou klávesnici a RFID.
Kódem a kartou
Modul Dotykové klávesnice & RFID čtečky kombinuje kapacitní dotykovou klávesnici se čtečkou zabezpečených RFID karet. Multifrekvenční RFID čtečka umí snímat široké spektrum RFID karet, počínaje nezabezpečenými 125kHz kartami až po zabezpečené 13.56MHz čipy. Umožňuje tak postupný přechod na novější a bezpečnější technologii RFID, aniž by se v budově musely nahrazovat všechny starší karty, což bývá finančně velmi náročné. Navíc je možné použít klávesnici pro přístup přes PIN kód, buď jako alternativu, nebo pro zdvojení úrovně zabezpečení. Díky tomu, že modul nahrazuje dva, respektive tři samostatné moduly, podstatně šetří místo při instalaci a zjednodušuje nastavení interkomů.
Mobilem a kartou
Druhý modul Bluetooth & RFID čtečky nabízí kromě multifrekvenční RFID čtečky možnost autentifikace uživatele s pomocí chytrého telefonu s Bluetooth a mobilní aplikací 2N Mobile Key. Modul umožňuje nastavit různé komunikační vzdálenosti a dva režimy autentifikace: základní, kdy si otevřete stisknutím tlačítka v mobilní aplikaci, nebo režim s vyšším stupněm zabezpečení, kdy stisk tlačítka je nutné ještě potvrdit PIN kódem zadaným v aplikaci. Režim přístupu s použitím RFID karty či mobilního telefonu lze nastavit buď jako alternativu, nebo naopak posílit zabezpečení vynucením dvojité autentifikace. Modul se dobře hodí např. do kancelářských budov, kdy dovoluje „tradičním“ uživatelům stále používat RFID karty a zároveň umožňuje pokrokovějším zaměstnancům či lidem z vedení využít chytrý telefon.