Složení čížkovického cementu umožňuje stavět snadněji
Akciová společnost Lafarge Cement uvedla na trh nový produkt pod obchodní značkou Český čížkovický cement. Přináší nové – lepší složení. Plně využívá trend ekologického zpracování sekundárních paliv a při praktickém použití při stavbě usnadňuje stavebníkům práci. To vše je zabaleno v novém obalu, kladoucím důraz na výrobek plně produkovaný v ČR.
Tento tradiční výrobce cementu kromě názvu nové řady cementů Standard Plus a nového designu pytlů představil to nejdůležitější - samotný cement. Jde o kvalitnější cement, který stanovenou normovanou pevnost v tlaku 32,5 MPa po 28 dnech výrazně převyšuje až na hranici 48 MPa. Oproti předchozímu cementu CEM II/B-M (V-LL) 32,5 R s označením Standard jde o navýšení konečné pevnosti cementu o 5 MPa. Dvoudenní pevnosti nového cementu jsou vyšší o 8 MPa.
V praxi to znamená, že můžeme dílo např. dříve odbednit nebo že podlaha bude dříve pochozí a celý proces stavby se tak urychlí. Český čížkovický cement v novém složení se produkuje v klasických 25kg pytlích pro maloodběratele i jako volně ložený v dodávkách pomocí cisteren. Stejně nastavenou laťku kvality tak mohou využívat jak velcí investoři, tak malí stavebníci. Všechny stavby v ČR postavené s Českým čížkovickým cementem bez rozdílu velikosti tak mají při správném výrobním postupu a správné údržbě všechny předpoklady k tomu, aby byly kvalitní s dlouhou životností.
Čížkovická cementárna patří už 120 let mezi renomované výrobce stavebních materiálů na českém i německém trhu. Od roku 1992 je součástí mezinárodní skupiny Lafarge. Po sérii významných investic do výrobních procesů se čížkovická cementárna zařadila na špičku cementáren v regionu, co se týče kvality, účinnosti i ekologie provozu. Ve využití sekundárních paliv dokonce patří ke světové špičce v oboru. Od roku 2010 je součástí klastru, který tvoří kromě ČR ještě Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Chorvatsko a Slovinsko. Od roku 2015 patří cementárna do nadnárodní skupiny LafargeHolcim. V letošním roce uvádí po kompletní rekonstrukci filtr spalin, čímž snížila 30násobně emise prachových částic na absolutní minimum.