rossleor asseco murr

Podle loňského růstu čeká Hennlich růst i letos

Strojírenská společnost Hennlich vloni poprvé v historii překročila v tržbách hranici 800 milionů korun. Litoměřická firma, která dodává komponenty a technická řešení pro průmysl, proti roku 2016 zvýšila tržby o 11 % na 802 milionů korun. Letos firma očekává růst tržeb kolem 5 %.

 

„Loňský rok byl pro českou ekonomiku a především průmysl, který rostl o 6 %, velmi úspěšný. To se odrazilo i v našich výsledcích, dařilo se nám dokonce víc, než celému průmyslu. Do portfolia jsme zařadili několik nových produktů od našich zahraničních dodavatelů a dařilo se nám také v rozvoji naší výroby, především mlžných děl a chladičů,“ zhodnotil situaci Pavel Šumera, ředitel firmy HENNLICH.

Největší růst firma dosáhla v prodejích energetických řetězů a chytrých plastů, takzvaných dry-tech. „Dodáváme energetické řetězy a kluzná pouzdra do mnoha strojírenských oborů, které jsou do velké míry navázány na automobilový průmysl. Podařilo se nám ale získat i nové zákazníky. Relativně velkou zakázku jsme realizovali například pro sladovny,“ uvedl Pavel Šumera s tím, že tržby těchto produktů, tedy divize LIN-TECH se na celkových tržbách firmy podílejí více než třetinou.

V loňském roce také HENNLICH vyvinul a dodal speciální mlžné dělo s dosahem až 100 m. „První exemplář jsme vyvezli do Kolumbie. Nyní již vyrábíme další, které budeme exportovat do Asie. Dobře se nám v Česku rozvíjí také prodej vlastních chladičů, které vyrábíme v rámci naší skupiny HENNLICH. Velký růst jsme také dosáhli v prodejích systémů centrálního mazání a mazací techniky,“ doplnil ředitel firmy.

V letošním roce plánuje HENNLICH růst tržeb zhruba o 5 %. „Předpokládáme, že se nadále bude českému průmyslu dařit, čemuž ostatně odpovídají i čísla ze začátku roku. To by se mělo promítnout i do našich výsledků,“ uvedl Pavel Šumera.

Firma HENNLICH zaměstnává v Litoměřicích, Žďáru nad Sázavou a Opavě přes 250 lidí. Jako technický distributor zastupuje na českém trhu významné průmyslové výrobce, především ze západní Evropy. Několik let se ale také věnuje vývoji a výrobě vlastních produktů, např. nakládacích hubic, mlžných děl nebo manipulátorů pro letecké motory. V rámci výzkumu a vývoje pak vyvíjí ORC jednotky pro výrobu elektřiny z odpadního tepla nebo semimobilní bioplynové stanice.

 
Publikováno: 18. 7. 2018 | Počet přečtení: 618