rossleor asseco murr

Bosch testuje nové technologie v reálném provozu

Inteligentní město v USA slouží jako model „městské ulice budoucnosti“. Bosch ve spolupráci s výzkumnými středisky ve městě Peachtree Corners zavádí průkopnickou technologii senzorů provozu a videa napříč prvním americkým inteligentním městem v reálném světě.

 

Peachtree Corners – první inteligentní městské prostředí v USA založené na infrastruktuře reálného světa a konektivitě nové generace, oznámilo strategickou spolupráci s divizí Bosch Building Technologies za účelem testování, demonstrace a vývoje budoucnosti technologie videa jako snímače (video-as-a-sensor). Spolupráce mezi městem a Bosch Building Technologies využívá video senzory ke správě a analýze provozu, což zahrnuje živá autonomní vozidla a dálkově ovládané e-koloběžky v reálném provozu vedle běžných vozidel s lidskými řidiči. Kamery spojují vrstvy budoucích technologií IoT, které se vyvíjejí, ověřují a nasazují v unikátním prostředí se skutečnými obyvateli, s propojenou městskou infrastrukturou. Vytvoření další vrstvy inteligentní infrastruktury poslouží pro analýzu neocenitelných dat použitelných pro důležitá rozhodnutí.

„Technologie videa jako snímače pomáhá plánovačům měst při přijímání informovaných rozhodnutí v oblasti řízení provozu, která jsou založena na datech v reálném čase o událostech, které se dějí na křižovatkách a kolem nich. Partnerství s městem Peachtree Corners dává společnosti Bosch příležitost předvést a otestovat technologii Intelligent Video Analytics s možnostmi strojového učení na silnici budoucnosti s propojenou křižovatkou, autonomními vozidly, autonomními skútry a dodávkami zásilek – vše v reálném prostředí, a pomoci tak při vytváření chytřejšího, bezpečnějšího a udržitelnějšího dopravního ekosystému,“ řekl Lewis Stallworth, manažer rozvoje podnikání ve společnosti Bosch.

Peachtree Corners jako testovací centrum autonomní mobility a technologie inteligentního města, propojené městské infrastruktury a interakce s obyvateli, umožní společnosti Bosch otestovat prostřednictvím propojené křižovatky tamní Curiosity Lab nejnovější a nejpokročilejší technologie, které mají pomoci vygenerovat nový pohled na plánování dopravy pro „městskou ulici budoucnosti“. Díky teleoperativním elektronickým koloběžkám a plně autonomním vozidlům mísícím se s běžným provozem, řidiči a občany v běžném životě, pomůže tato spolupráce odhalit řadu aspektů, které umožní dalším městům po celém světě lépe se připravit na budoucnost.

Město v severním předměstí Atlanty ve státě Georgia je domovem více než 40 000 obyvatel a inovačním centrem, v němž sídlí některé z nejdynamičtějších technologických společností na světě. Jako premiérové inteligentní město USA, založené na infrastruktuře propojené se skutečným světem, slouží jako model pro spolupráci státních orgánů a průmyslu v privátní sféře. Od první flotily teleoperativních elektronických skútrů na světě, plně autonomního kyvadlového dopravního systému využívaného skutečnými obyvateli, solární silnice k největšímu nabíjecímu uzlu pro elektrická vozidla v regionu, je Peachtree Corners místem, kde je testován nejmodernější internet věcí (IoT) a udržitelné technologie ožívají ve prospěch tamních obyvatel.

Projekt má ale i jedno další unikátní světové prvenství: pojištění odpovědnosti za provoz s řidičem i bez řidiče. Výzkumný projekt Curiosity Lab zahrnuje autonomní vozidla s podporou 5G a laboratoř pro živé město, jejímž těžištěm je 2,5 km dlouhá testovací trať, která poskytuje prostředí reálného života pro aplikaci nových technologií.

 
Publikováno: 21. 9. 2020 | Počet přečtení: 618