rossleor asseco murr

Nové bezdrátové extendery

Společnost TP-Link představuje tři nové opakovače pásma (range extendery), konkrétně modely RE215, RE315 a RE330, které dokážou snadno rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť. To znamená, že uživatel bude moci maximálně eliminovat „hluchá místa“ svého domácího připojení.

 
Všechny tři nové extendery dokážou rozšířit Wi-Fi tak, aby eliminovaly mrtvé zóny, a přinesly tak stabilní signál do odlehlejších koutů domácnosti nebo kancelářských prostor. Jejich výhodou je, že je možné je připojit do systému OneMesh od společnosti TP-Link, a vytvořit tak jednotnou meshovou síť bez nutnosti manuálního přepínání jednotlivých Wi-Fi sítí v rámci domácnosti.

Za zmínku rozhodně stojí i snadná instalace, která spočívá v jednoduchém spárování nového extenderu se stávajícím routerem, a to po jeho připojení do zásuvky. Stačí jen stisknout tlačítko WPS na extenderu. Potom můžete celou síť snadno spravovat skrze mobilní aplikaci Tether v češtině a slovenštině nebo přes webové rozhraní, a to v intuitivním a přehledném prostředí.

Zatímco model RE215 podporuje standard AC750, u zbývajících dvou modelů dostaneme AC1200. TP-Link RE215 tak ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz funguje při maximální rychlosti 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak při 433 Mbit/s. RE315 a RE330 dosahují shodných rychlostí v pásmu 2,4 GHz, ovšem v 5GHz pásmu už „uhánějí“ i 867 Mbit/s.

Všechny tři opakovače mají společný také chytrý indikátor signálu, který ukazuje sílu signálu v daném místě, a pomáhá tak najít pro extender nejvhodnější umístění v rámci domácnosti pro optimální pokrytí bezdrátovou sítí.



Kladem modelů RE315 a RE330 je režim AP (access point), tedy funkce přístupového bodu, která znamená možnost vytvoření přístupového bodu Wi-Fi pro vylepšení stávající kabelové sítě o „upgrade“ směrem k bezdrátu.

Oba modely RE315 a RE330 s sebou zároveň přinášejí i vysokorychlostní režim, který pro uživatele znamená dosažení nejvyšší možné rychlosti s využitím jednoho Wi-Fi pásma jakožto páteřního. To se vám bude hodit zejména při činnostech náročných na přenos dat v reálném čase, jako jsou hraní on-line her nebo streamování videí ve vysokém rozlišení.

A nakonec tu máme také adaptivní výběr cesty připojení, což v překladu znamená automatický výběr nejrychlejší dostupné cesty připojení k routeru pro dosažení nejvyšší možné rychlosti.
 
Publikováno: 27. 4. 2021 | Počet přečtení: 417