Mobilní technologie pomáhá policejním složkám
Vedoucí evropské divize Panasonic Mobile Solutions, Daiči Kato, objasňuje, jak reaguje společnost Panasonic na potřeby policejních sil, pohotovostních služeb a veřejného sektoru v Evropě.
Vzpomínkové foto Daiči Kata na svého otce, který sloužil u tokijské metropolitní policie.
Během doby, kdy jsem pracoval pro společnost Panasonic v USA, jsem mohl s radostí sledovat rozsáhlé zavádění našich odolných mobilních výpočetních zařízení pohotovostními službami a veřejným sektorem. Veřejný sektor byl vlastně hlavním odbytištěm prodeje. Když jsem v roce 2018 nastoupil do evropské divize Panasonic Toughbook, měl jsem možnost porovnání a překvapilo mě, že oproti USA zde bylo naše zastoupení ve veřejném sektoru výrazně nižší. Kladl jsem si otázku, proč tomu tak je. Pravdou je, že americká policejní auta a vozidla záchranné služby jsou mnohem větší než naše. Nabízejí mnohem více prostoru pro umístění Toughbooků.
Jsou evropská auta na Toughbooky moc malá?
Věděl jsem, že to nemůže být jediný důvod. Po rozsáhlém výzkumu, rozhovorech a nyní i několika velkých úspěších jsem si uvědomil, že důvodem představovalo špatné stanovení priorit – nikoli malá auta! Spolu s rozvojem mobilních pracovních sil rostou i jejich potřeby, co se týče speciálních mobilních výpočetních zařízení.
Vezměme si např. policejní složky. Když jsme hovořili s evropskými policisty, dozvěděli jsme se, že je pro ně zásadní bezpečnost dat, schopnost používat zařízení za každého počasí a podpora přechodu od tradičních metod k metodám využívajícím technologie. Kromě toho nás ujistili, že zařízení se vejdou i do menších evropských vozidel.
Ve výsledku jsme upřednostnili takové prvky, jako jsou vyměnitelné a šifrované disky pro zabezpečení dat. Pokračovali jsme ve zdokonalování našeho robustního a ergonomického designu. Přidali jsme možnosti odborných služeb, které pomohou ve všech oblastech od rychlého vytváření nového aplikačního softwaru až po navrhování speciálních doků pro vozidla jakékoli velikosti.
Tento proces zacílení, naslouchání a reagování na potřeby přijímají pohotovostní služby a veřejný sektor velmi dobře. Je úžasné sledovat policisty v Londýně, kde nyní žiji, jak při své práci používají zařízení Panasonic Toughbook.
Nadále pokračujeme ve vývoji, abychom vycházeli vstříc vyvíjejícím se potřebám. Vezměme si např. plány na nahrazení komunikačních sítí záchranných služeb v celé Evropě. Jakmile budou nejnovější komunikační systémy online, budou naše zařízení danému účelu vyhovovat. Ve Velké Británii byl Panasonic první, kdo získal oprávnění k používání zařízení Microsoft Windows v nové síti záchranných služeb (ESN).
Zaslechl jsem poznámku důstojníka hasičského a záchranného sboru v Dorsetu a Wiltshire: „Zatím využíváme pouze zlomek toho, co zařízení Toughbook dokáže. Těšíme se, že budeme moci využít další možnosti, které nám jeho potenciál nabízí.“ Připomíná mi to obchodní filozofii společnosti Panasonic a zejména její příslib „přínosu pro společnost“.
Jsme podnikatelská společnost, ale máme také společenský účel, a je skvělé vědět, že naše řešení si uživatelé cení. Doufejme, že zaměření společnosti Panasonic na poskytování maximálně odolných mobilních výpočetních zařízení pro veřejný sektor v celé Evropě pomáhá posilovat bezpečnost našich komunit a všech občanů.