HackerFest 2021 představí rizika v kyberprostoru
Na čtvrtek 23. září je připraven devátý ročník konference česko-slovenský HackerFest, která je jednou z nejvýznamnějších akcí zaměřených na kybernetickou bezpečnost a etický hacking.
Konference proběhne v on-line podobě, takže je přístupná pro zájemce z ČR i ze Slovenska a celkem je připraveno sedm přednášek předních odborníků na počítačovou bezpečnost a etický hacking, Kromě samotných přednášek nabídne konference i živý chat s přítomnými odborníky a také další témata, např. problematiku vícefaktorového a bezheslového ověřování přístupu, informace o tom, jak reagovat a co nedělat v případě, kdy zachytíte útok, nebo jak správně nastavit z hlediska bezpečnosti přístupové role v operačních systémech. Mezi tématy, kterými se bude HackerFest zabývat, patří např. hledání zranitelností webových aplikací a webové nástroje k tomuto účelu, kterým se ve své přednášce bude věnovat Roman Kümmel, nebo Top 10 velkých malých hříchů v zabezpečení infrastruktury, které představí celosvětově uznávaná odbornice na etický hacking Paula Januskiewicz - tentokrát se zaměří na narušení dat v oblasti cloudového zabezpečení, které vnímá jako jednu z oblastí, v níž bude útoků přibývat. Hlavním tématem přednášky Williama Ischanoe bude tzv. Pivoting, jedna ze zákeřných hackerských technik, díky níž se útočníkovi podaří infiltrovat systém a dále tak napadat počítače ve společné síti., které se pak mohou nedobrovolně stát pomocníky v dalších útocích. V přednášce se zaměří na to, jak účinná je proti takovému útoku standardní ochrana v rámci operačních systémů, firewallů a dalších bezpečnostních opatření.
Pro účastníky bude na 7 dní zpřístupněn i kompletní archiv přednášek, takže se budou moci následně vracet k tomu, co je zaujme. Podrobné informace jsou k dispozici na stránce hackerfest.cz nebo na sociálních sítích.