T-Mobile uvádí zabezpečené tarify pro firmy
Firemní mobilní telefony jsou používány i k soukromým účelům a organizace je většinou nemají plně pod kontrolou. Dvě třetiny organizací již zaznamenaly jeden či více útoků na svá koncová zařízení, které ohrozily jejich data či infrastrukturu IT.
Firmám nabídne měsíční „zabezpečený“ tarif, díky kterému budou moci rozšířit svoji IT bezpečnost o blokování potenciálně nebezpečných internetových stránek a získají sofistikovaný přehled o mobilních zařízeních, s možností jejich vzdálené správy.
T-Mobile se ve své divizi T-Business dlouhodobě soustředí na oblast kybernetické bezpečnosti firem a organizací. Vedle špičkového Bezpečnostního operačního centra (SOC) firemním zákazníkům nyní nabídne i zabezpečené mobilní tarify, které zahrnují – vedle hlasových a datových služeb s plnou podporou sítě 5G – dvě cloudové bezpečnostní služby, přizpůsobené konkrétním potřebám a prostředí:
- Služba OnNet Security s automaticky aktualizovanou databází hrozeb a nastavením bez nutnosti zásahu uživatele či správce poskytuje rozsáhlé možnosti ochrany mobilních telefonů zaměstnanců před kyberhrozbami, jako jsou phishing, ransomware, úniky dat, škodlivý software nebo odcizení identity a automaticky zamezí uživatelům přístup na potenciálně nebezpečné webové stránky, které mohou být zdrojem škodlivého softwaru.
- Správa mobilních zařízení (MDM) umožní firmám určit si vlastní podmínky nastavení telefonů s ohledem na kybernetickou bezpečnost i produktivitu zaměstnanců.
Díky oběma službám a zabezpečeným tarifům mohou firmy např. centrálně nainstalovat do všech mobilních telefonů antivirovou aplikaci, vynutit používání zámku obrazovky a rovněž podle vlastních bezpečnostních pravidel omezit instalaci nebo používání konkrétních aplikací. V případě odcizení nebo ztráty mobilního telefonu je pak možné zařízení na dálku zablokovat a smazat jeho obsah.
Mezi hlavní funkce patří např. vynucení bezpečného hesla a uzamykání zařízení, pokud není používáno, řízení aplikací, které naopak možné používat je – včetně např. automatické instalace a aktualizace bezpečnostních a firemních aplikací –nastavení pravidel pro připojování k veřejným Wi-Fi sítím, včetně možnosti omezit připojení k Wi-Fi pouze na podnikovou síť a použití mobilní sítě ve všech ostatních případech apod.
Využívání služeb kybernetické bezpečnosti přímo v rámci mobilních tarifů znamená podle T-Mobile pro firemní zákazníky extrémní zjednodušení zavedení kontroly nad mobilními zařízeními, která jsou často nositeli nejcennějších firemních informací a dat, jejichž ztráta nebo zveřejnění může znamenat obrovské finanční i reputační škody.