asseco Aimtec murr

Slibný výkon vozu DS na Formule E

V Mexiku začala 9. sezóna mistrovství světa ABB FIA Formula E. Přestože samotný závod zkomplikovaly náročné kvalifikační testy, jezdci DS Automobiles dokázali předvést dobrou úroveň výkonu nového vozu DS E-Tense FE23.

Na tomto prvním podniku sezóny se poprvé představily monoposty GEN3, které jsou výkonnější a účinnější než jejich předchůdci, což svědčí o neutuchajícím technologickém vývoji v oblasti elektromobility. Francouzský prémiový výrobce si v Mexico City zapsal na účet šampionátu, který slibuje silnější soupeře než kdykoli předtím, svůj první bod.

Důkazem konkurenceschopnosti nového vozu DS jsou dva volné tréninky, v nichž Jean-Eric Vergne zajel nejlepší čas a obsadil druhé místo a Stoffel Vandoorne byl dvakrát pátý. I když až do kvalifikace vše vypadalo dobře, při ní se tento trend nepotvrdil. Oba jezdci se museli spokojit s 11. a 14. místem na startovním roštu, přičemž Jean-Eric Vergne byl před svým novým týmovým kolegou.

Vozy DS E-Tense FE23 v závodě potvrdily, že v letošní sezoně budou mít co říct. Úřadující šampion Stoffel Vandoorne se nikterak nevzdával. Nakonec si polepšil o čtyři pozice a v posledním kole vybojoval 10. místo. Naopak Jean-Eric Vergne v závěrečných okamžicích hodně ztratil. Po zisku dvou pozic měl technický problém s baterií, jedné ze společných součástí všech vozů předepsaných předpisy. Incident ho stál umístění v první desítce, kde se pohyboval po celou dobu závodu. Dvanácté místo mu zanechává lehce hořkou pachuť v ústech.

Po úvodním závodě sezony na okruhu Hermanos Rodriguez se mistrovství světa ABB FIA Formula E přesouvá na okruh Diriyah v Saúdské Arábii, kde se 27. a 28. ledna uskuteční druhý a třetí závod sezony 2023.

Publikováno: 17. 1. 2023 | Počet přečtení: 700