rossleor asseco murr

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně byl zahájen

Letošní jubilejní 65. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu pod jednou pomyslnou „střechou“ ukazuje inovativní technologie, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Tato nejvýznamnější středoevropská událost seznámí návštěvníky s nejnovějšími trendy a pokročilými řešeními, která určují směr budoucího vývoje v průmyslu.

 
Za všechny oblasti průmyslu letos představí své nejnovější technologie 1386 vystavovatelů ze 42 zemí světa. A jak řekl Michalis Busios, ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu, na tiskové konferenci, vysoký zájem firem potvrzuje význam veletrhu jako důležité platformy pro navazování obchodních vztahů, sdílení odborných zkušeností a posilování pozice na mezinárodním trhu.

„MSV je nejen nejvýznamnější událostí svého druhu v České republice, ale i jednou z klíčových platforem pro průmyslové inovace v celé Evropě. Letošní 65. ročník není jen připomínkou bohaté historie, kterou veletrh za dobu své existence vytvořil, ale především ukázkou směru, kterým se moderní průmysl ubírá,“ sdělil Jan Kubata, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Veletrh jako globální platforma

Také letos veletrh přilákal významnou pozornost zahraničních firem, které tvoří polovinu všech vystavovatelů. Silná zahraniční účast dokazuje, že veletrh je klíčovou platformou pro mezinárodní obchod, výměnu znalostí a navazování strategických partnerství v oblasti průmyslu. Oficiální expozice zaštítěné vládou nebo proexportní institucí otevřela Čína, Francie, Indie, Itálie, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Slovensko, Provincie Tchaj-wan nebo Ukrajina. Nechybí ani Japonsko pod hlavičkou agentury JETRO a také obchodní delegace ze států Louisiana, Georgia a organizace American-Czech Business Council.

Tradiční součástí veletrhu je rovněž Česká národní expozice, která sdružila 13 státních institucí pod vedením MPO ČR. Zde se návštěvníci dozví více o budoucích trendech v podpoře podnikání, 5G sítích v průmyslu a inteligentních městech, úsporách energií v podnicích či vodíkových technologiích.

Kromě vodíkových technologií, digitalizace výroby nebo cirkulární ekonomiky, bude jedním z hlavních témat České národní expozice nová Hospodářská strategie ČR 2040 – vize pro Česko, jejímž cílem je být do roku 2040 v desítce zemí s nejvyšším HDP na obyvatele v Evropské unii.

Brána do budoucnosti průmyslu

Digitalizace a automatizace se stávají rozhodujícími faktory úspěchu moderních průmyslových podniků, přičemž stále větší důraz je kladen také na udržitelnost a energetickou efektivitu. Proto jedním z hlavních lákadel veletrhu je i další, v pořadí již pátý ročník Digitální továrny 2.0, kde se prezentuje více než 40 firem. Zlatým partnerem projektu je Národní centrum Průmyslu 4.0, které společně s RICAIP Testbed Praha a firmami KUKA, Siemens, ČS, Smart Informatics, T-Mobile, Deprag, DEL a evropským inovačním společenstvím EIT Manufacturing, představí řešení pro efektivní, udržitelnou a inovativní průmyslovou výrobu.



Na veletrhu je zastoupeno i téma kyberbezpečnosti, a návštěvníci rovněž uvidí nejen tradiční balicí linku přímo v akci díky projektu Kaletech Packaging Live, ale také Fórum aditivní výroby, jenž představí nejvyspělejší metody profesionálního 3D tisku kovů, plastů i kompozitů.
 
Publikováno: 9. 10. 2024 | Počet přečtení: 221