Stavebnice Merkur rozšiřuje muzeum a má i svou poštovní známku
Zatímco ve většině českých a moravských městech a obcí probíhaly v sobotu 9. května nejrůznější akce připomínající konec 2. světové války v Evropě, v Polici nad Metují se točil život kolem tématu ryze mírového.
Tamní muzeum Merkur představilo své rozšíření o nové expozice učebních pomůcek a otevření nové učebny mechatroniky – systém Merkur Education. Při této příležitosti byla rovněž představena i speciální nová poštovní známka vydaná k 90. výročí zahájení výroby této nejznámější české hračky - stavebnicí, oblíbenou u několika generací dětí.
„Děti ztrácejí představivost a technickou zručnost. Pokud nic nezměníme, nezůstane tu nikdo, kdo by uměl zacházet se stroji. Snažíme se proto také držet krok se světem a inovovat. Chtěli jsme stavebnici Merkur oživit, přidali jsme proto elektroniku,“ uvádí Jaromír Kříž, majitel společnosti Merkur toys, která vyrábí ročně desítky tisíc nových sestav a je přesvědčen o tom, že modernizovaná stavebnice by dětem mohla vrátit zájem o techniku. I z tohoto důvodu usiluje také o to, aby se stavebnice dostala v širším měřítku do škol jako moderní pomůcka. Merkur Education je i jedním z iniciátorů projektu vyhlásit letošek rokem technického vzdělání, firma byla oceněna letech 2012 a 2013 oceněním „Inovace roku“ a „Vizionář roku 2013“ za přínosy k rozvoji vzdělání a ekonomiky.