rossleor asseco murr

Prázdniny? Ideální šance pro vzdělávání...

Léto a prázdniny nejsou pro studenty jen obdobím relaxace a odpočinu, ale pro mnohé i dobou brigád, na nichž si nejen vylepšují své finanční rozpočty, ale často i budují základy své budoucí profesní kariéry, či praxí v různých firmách. Ale ani ti, kdo např. nesehnali vhodnou brigádu není v oblasti doplňkového vzdělávání nic ztraceno, mohou se zúčastnit např. některého z široké škály letních kurzů, které nabízejí nejrůznější instituce. 

 

Jednou z nich je např. Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně, jehož posláním je vytvářet komunikační, informační, vzdělávací a koordinační zázemí pro systematický rozvoj celoživotního vzdělávání. Zároveň poskytuje související poradenské, informační a organizační služby a doplňuje vzdělávání a poradenství fakult VUT. Institut připravuje krátkodobé kurzy, určené primárně (ale nikoli výhradně, jsou otevřené i dalším zájemcům) pro všechny studenty VUT v Brně (za část z nich můžete obdržet certifikát). Počet míst v kurzech je omezen na 10 až 15 míst. Celodenní kurzy soft-skills jsou zpoplatněny částkou 100 Kč. Pro studenty dálkového studia a jiných univerzit je poplatek 500 Kč, pro nestudenty 1000 Kč. Podrobnější informace lze získat na: www.lli.vutbr.cz/kurzy-pro-studenty-vut.
Např. ve spolupráci s personální agenturou Grafton Recruitnment připravil nedávno Institut pro studenty fakulty strojní - zejména vyšší ročníky, workshop na téma „Chcete vyhrát výběrové řízení? Lépe se uplatnit na trhu práce?”, na němž profesionálové z oblasti personalistiky radili studentům, kde a jak hledat pracovní pozice (pracovní servery, personální agentury), jak se prezentovat na výběrovém řízení (životopis, pohovor, jak se odlišit od ostatních kandidátů) a upozorňovali na nejčastější chyby v praxi (příklady špatně napsaných životopisů, chyby při pohovorech apod.).
Pro srpen jsou konkrétně připraveny kurzy Paměť a učení (13. 8.) a Vedení manažerských rozhovorů - nová definice práce (18. 8.), určené především studentům, kteří by v budoucnu rádi pracovali na manažerských pozicích.
Vzdělávají se ale i učitelé, jak dokumentuje např. projekt Letní škola „Praktické činnosti a technika“, kterou organizuje Centrum celoživotního vzdělávání Pedagogické fakulty UP v Olomouci (konkrétně Katedra technické a informační výchovy). Cílem 5denního kurzu, který je pro učitele s doloženou praxí zdarma, je poskytnout možnost pro získání praktických dovedností vázaných na výuku technicky orientovaných předmětů. Letní škola, zařazená do programu dotovaných kurzů celoživotního vzdělávání BOV (www.ccv.upol.cz – dotované kurzy), je zaměřena na podporu realizace badatelsky orientované výuky ve školním i mimoškolním vzdělávání. Tématy jsou např. problematika volby profese, prezentace a počítačová podpora vzdělávání s využitím moderních pomůcek, apod.
 

 
Publikováno: 10. 8. 2015 | Počet přečtení: 1041